Harry Kewell-GS Fan Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Harry Kewell ve GS Hakkında Herşey...

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

15-Milan Baros

2 posters
YazarMesaj
!rem-kewell
Admin
!rem-kewell

15-Milan Baros Empty
MesajKonu: 15-Milan Baros   15-Milan Baros Icon_minitimePerş. Haz. 11, 2009 2:29 pm

Milan Baros ile ilgili bilgiler burada paylaşalım
http://harrykewellgs.yetkinforum.com
sena05

sena05

15-Milan Baros Empty
MesajKonu: Geri: 15-Milan Baros   15-Milan Baros Icon_minitimePerş. Haz. 11, 2009 6:05 pm

heheheheh Very Happy
sena05

sena05

15-Milan Baros Empty
MesajKonu: Geri: 15-Milan Baros   15-Milan Baros Icon_minitimePerş. Haz. 11, 2009 6:31 pm

Baros umut dağıttı

10 Haziran 2009 Çarşamba * 13:08

Galatasarayımız'ın geçen sezonun ''Gol Kralı'' futbolcusu Milan Baros, şampiyonluk hedefine yeni sezonda ulaşacaklarını düşündüğünü söyledi.

Takımımız Galatasaray'ın geçen sezonun ''Gol Kralı'' futbolcusu Milan Baros, şampiyonluk hedefine yeni sezonda ulaşacaklarını düşündüğünü söyledi.

Turkcell Süper Lig'de geride kalan sezon 20 golle ''Gol Kralı'' tacını takan Çek futbolcu, Galatasaray Kulübü'nün aylık resmi yayın organı Galatasaray Dergisi'nin haziran-temmuz sayısındaki röportajında, Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde oynamayı çok istediğini belirtti.

Baros, ''Galatasaray gibi bir takımın ikincilik ya da daha aşağısı gibi bir hedefi olamaz. Her zaman şampiyonluğu hedefler. Bu hedefi de takım olarak seneye yakalayacağımızı düşünüyorum'' dedi. Sezonu 20 golle tamamlayan Baros, ''Sezon başında bu rakama ulaşacağını düşünüyor muydun'' sorusuna şu yanıtı verdi:

''Sezon başı bana sorulsa, normal olarak herhangi bir gol sayısı vermezdim. Çünkü bir sezon öncesinde yaşayacağınız sakatlıkları, iniş-çıkışları göremezsiniz. Kaç maç oynayacağınızı bile bilemezsiniz. Ama kendi açımdan şu anda geriye dönüp baktığımda, attığım golün daha fazlasını atabileceğimi düşünüyorum. Seneye de daha fazla atacağımı tahmin ediyorum.''

Geride kalan sezonu kendileri açısından ''hayal kırıklığı'' olarak nitelendiren Milan Baros, başarısız bir sezon geçirdiklerini söyledi.

Çek futbolcu, ''Hayal kırıklığı ile geçen bir sezon oldu. Sezonu beşinci tamamladık. UEFA Avrupa Ligi'ne katılacağız. Galatasaray gibi büyük bir camianın Şampiyonlar Ligi'nde olması lazım. Doğrusu, hedeflerimizin çok daha ötede olması gerekir. O yüzden başarısız bir sezon geçirdik diyebilirim'' ifadelerini kullandı.

UEFA Kupası'nda Hamburg ile İstanbul'da oynadıkları dördüncü tur rövanş maçında şanssızlık yaşadıklarını kaydeden Baros, ''O maç bizim tüm sezonumuzu da etkilemiş olabilir. Bizim için olumsuz anlamda bir dönüm noktası oldu. Yoksa biz UEFA Kupası'nı alabilirdik'' diye görüşlerini aktardı. Sezonu 11 sarı kartla tamamlayan Milan Baros, bir forvet oyuncusu için bu rakamın gerçekten çok fazla olduğunu anlatarak, şunları kaydetti:

''Ama, diyalog sıkıntısı da çektim açıkçası. Ben hakemlere bir şeyler anlatmaya çalıştığımda, anlatamamanın sıkıntısını yaşadım. Biraz yanlış anlaşılmalardan kaynaklanan kartlar gördüm. Tabii burada kendimden kaynaklanan sıkıntılar da oldu. Kendimi de geliştirmeliyim bu konuda.''

Baros, bir soru üzerine de takım arkadaşlarından sadece Arda, Servet ve Mehmet Topal'ın değil, Galatasaray'daki birçok futbolcunun Avrupa'daki kulüplerde oynayabileceğini vurgulayarak, ''Ama ülke değiştirmek çok kolay olmayacaktır. Giderlerse Galatasaray için dezavantaj olabilir. Bir de böyle bir durum var'' dedi.
sena05

sena05

15-Milan Baros Empty
MesajKonu: Geri: 15-Milan Baros   15-Milan Baros Icon_minitimePerş. Haz. 11, 2009 6:32 pm

Tek teselli Baros

01 Haziran 2009 Pazartesi * 09:42

Galatasarayımızda sezonun tek büyük tesellisi Milan Baros'un gol krallığını kapması oldu.

Sezonu 5. sırada tamamlayarak taraftarını hayal kırıklığına uğratan Galatasarayımızın tek tesellisi Gol Kralı Milan Baros oldu. Sezonu 20 golle tamamlayan Çek yıldız dün sevgilisiyle birlikte Prag'a uçtu. Galatasaray'da kariyerinin en iyi sezonunu geçirdiğini belirten Baros, "20 gün futbol düşünmeyeceğim ve tatil yapacağım. Florya'ya döndüğümde futbola susamış olacağımı biliyorum. Gelecek sezon hedefim bu yıl attığım 20 golü geçmek" diye konuştu.
sena05

sena05

15-Milan Baros Empty
MesajKonu: Geri: 15-Milan Baros   15-Milan Baros Icon_minitimePerş. Haz. 11, 2009 6:34 pm

'Bay Gol' iş başında

03 Haziran 2009 Çarşamba * 11:16

Galatasarayımız'da 2008-2009 sezonunda takımın gol yükünü Çek yıldızımız Milan Baros sırtladı.

Galatasarayımız'da 2008-2009 sezonunda takımın gol yükünü Çek yıldızımız Milan Baros sırtladı. 20 golle, ligin ''Gol Krallığı'' tahtına oturan Baros, bu sezon Takımımız Galatasaray'ın attığı 57 golün tek başına yüzde 35.08'ini filelere gönderdi.

Attığı bu kadar gole rağmen takımını başarıya taşıyamayan Baros, ligde 31 maçta oynarken, bunlardan 13'ünde fileleri havalandırmayı başardı. Baros, Avrupa kupalarında 5, Fortis Türkiye Kupası'nda da 1 gol bularak, toplamda 26 gole ulaştı.

-LİNCOLN, KEWELL VE ARDA TAKİP EDİYOR-

''Cim Bom''da Baros'u, 8'er golü bulunan Cassio Lincoln, Harry Kewell ve Arda takip ediyor. Galatasaray'da Shabani Nonda (4), Barış (3), Servet (2), Hakan, Aydın, Mehmet Topal ve Ayhan'ın (1)'er golü bulunuyor.

-ÜMİT KARAN LİGDE GOL ATAMADI-

Bu sezon 18 maçta forma giyen ve bunların 10'unda ilk 11'de forma giyen Ümit Karan, ligde gol atamadan sezonu tamamladı. Ligde 861 dakika forma giymesine rağmen gol atamayan Galatasaray'ın forvet oyuncusu, Fortis Türkiye Kupası'nda 2, Avrupa kupasında ise 1 gol kaydetti.

-GALATASARAY'IN GOLCÜLERİ-

Takımımız Galatasaray'ın 2008-2009 sezonunda gollerini kaydeden futbolcuları şöyle:

Milan Baros 20
Cassio Lincoln 8
Harry Kewell 8
Arda 8
Shabani Nonda 4
Barış 3
Servet 2
Hakan 1
Aydın 1
Mehmet Topal 1
Ayhan 1
sena05

sena05

15-Milan Baros Empty
MesajKonu: Geri: 15-Milan Baros   15-Milan Baros Icon_minitimePerş. Haz. 11, 2009 6:46 pm

Sempatik ve Acımasız!

MILAN BAROS

Futbola dün başlamış gibi heyecanlı, Galatasaray’ın adı her geçtiğinde gözlerinin içinde kupalar parıldayan bir genç adam... “Futbol starı” olduğunun bilincinde ama konu kendisine geldiği zaman söze hep “bizim takım” diye başlayacak kadar mütevazı... Kapristen uzak, güleryüzlü ve cana yakın. Ama an gelip de o ilk düdük çaldığında, karşısındaki kalecileri asla affetmeyen keskin nişancıya dönüşüyor, rakip takımların kabusu oluyor Milan Baros!..

(Röportaj: Memetcan DEMİRAY | Galatasaray Dergisi, Kasım 2008, Sayı: 73)

Yıllardır spor medyamızın en sevdiği isimlerden biriydi. Tek bir transfer sezonu geçmedi ki adı Türk kulüpleriyle anılmasın... Neredeyse Eto’o çapında bir hayaldi onu ülkemizde görmek. Bu yüzden de Galatasaray’a transferi, en fanatik rakip taraftara bile şapka çıkarttı. Takvimler 26 Ağustos 2008’i gösterdiğinde, Avrupa’nın en büyük golcülerinden Milan Baros, Galatasaray’daydı...

Üstelik Liverpool’da Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğu yaşadığı takım arkadaşı Harry Kewell ile yolları yeniden kesişiyor, durdurulamaz ikili artık sarı kırmızı formayı giyiyordu. Avrupa futbolu için dahi sansasyonel bir birliktelikti bu.

Sonrası malum, gollerini sıralamakta gecikmedi Milan Baros... Bitiriciliğinin yanı sıra mücadele gücüyle kısa sürede Galatasaray taraftarının sevgilisi oldu.

3-0 kazandığımız Trabzonspor maçının hemen ertesinde buluştuk Milan Baros’la... Fransa’dayken radara saatte 271 kilometre hızla yakalanan, dergilere verdiği pozlarla kadınları kendine hayran bırakan, Euro 2004’te Altın Ayakkabı kazanan üst düzey bir golcünün tek bir kaprisi olmaz mı? Olmadı! Güleryüzüyle karşıladı bizleri ve tek tek tüm soruları yanıtladı.

Tribünler Milan Baros diye bağırdığında neler hissediyorsun?
Müthiş bir duygu çünkü futbolu aynı zamanda taraftar için oynarsınız. Özellikle Ali Sami Yen’deki taraftar harika. Ama önemli olan maçtan sonra tezahüratı duymak. Çünkü kazanmanız ve onları mutlu etmeniz önemli. Dün mesela, ligin lideri Trabzonspor’la oynadık ve kazandık. Yakında lider biz olacağız.

Avrupa’da da futbolseverler sana hayran. Ama burada sevgi anlamında biraz daha fazlasını hissettin mi?
Liverpool’dayken de özel şeyler hissediyordum çünkü oradaki taraftar da mükemmel. O yüzden statlardaki atmosferi ve taraftarın takımına desteğini kıyaslamamak lazım. Verdikleri büyük destek sayesinde evinizde oynamak hep büyük avantajdır. 12’nci oyuncu gibidirler. Kendi adıma, onları mutlu etmek bana keyif veriyor. Buraya gelirken ilk başlarda neler yaşayacağımı bilmediğim için biraz korktuğum oldu. Ama şu ana kadar her şey çok iyi gitti. Böyle de devam edeceğini umuyorum çünkü kendimi burada gerçekten iyi hissediyorum. Takımın bir parçası haline gelip uzun süre Galatasaray’da kalmak istiyorum.

Golcü olmak nasıl bir duygu?
Sahada herkesin farklı bir görevi var tabii. Gol atınca insanları mutlu ediyorsunuz ve bu çok güzel.

Hiç farklı bir pozisyonda oynadın mı?
Hayır. Sadece birkaç kez sağ açık oynamıştım ama o benim pozisyonum değil. Tabii ki antrenör “Orada oyna” derse saygı duymak zorundasın çünkü bu bir takım oyunu. Tenisi kendin için oynarsın. Futbolu takım için, kulüp ve taraftar için...

Buradaki ilk bir buçuk ayın nasıl geçti?
Gayet iyiydi. Kız arkadaşımla bir eve taşındık ve tamamen futbola odaklandım. Önemli maçlar geliyor ve çarşamba – cumartesi temposuna giriyoruz, bu yüzden kendini iyi hissetmek önemli. Ben de gayet iyi hissediyorum. İstanbul güzel bir şehir. Güzel restoranlar ve kafeler var. Kız arkadaşım da gayet mutlu.

Tek forvet oynamak mı çift forvet mi daha iyi senin için?
Karşı takıma da bağlı bu. Bazen tek forvetle kontratak oynamanız gerekir. Baskı için çift forvete çıkabilirsiniz. Dün mesela tek forvet oynadık. Ama Arda, Lincoln, Kewell, Ayhan, hatta Meira bile ofansa çok destek oldular. Böyle destek geldiğinde tek forvet olmak önemli değil. Ama Ümit ve Shabani’yle birlikte oynamak, bir forvet açısından daha kolay. Üç savunmacıya karşı iki kişi oluyorsunuz. Tek kişiyseniz size odaklanabiliyorlar. Ama iki forvet daha çok sorun oluyor onlar için.

UEFA Kupası hedefi için neler düşünüyorsun?
İlk hedef gruptan çıkmak. Tabii ki gidebildiğimiz kadar gitmek istiyoruz. Fenerbahçe Stadı’nda final oynamak muhteşem olur. Ama adım adım bakmalıyız. Önce grup aşaması var. Şampiyonlar Ligi’nden elenenler de gelecek ve çok daha zor bir kupa olacak UEFA... Zaten şimdi de AC Milan, Schalke, Sevilla, Hamburg gibi güçlü takımlar var. Adım adım gidip nereye vardığımızı hep beraber göreceğiz.

Galatasaray’ın bu seneki kadrosu Şampiyonlar Ligi için kurulmuştu ama o hedeften erken koptuk. “Rüya takım”ın Kupa 2’de oynamasına ne diyeceksin?
Bazen olabilir böyle şeyler. Ayrıca Türkiye şampiyonunun Şampiyonlar Ligi’ne doğrudan alınmaması da üzücü. Şampiyon olmanıza rağmen ön eleme oynuyorsunuz. Futbol bu tabii, ne olacağı belli olmuyor. Ortalama bir takıma elendik. Ama futbolda kolay maç yoktur. Burada iki gol attılar. Deplasmanda bunu telafi etmek kolay olmuyor. Galatasaray, Şampiyonlar Ligi’nde olmalıydı ve bu hedefi gerçekleştiremediğimiz için mahcup olduk. Şimdi UEFA Kupası’ndayız, yeni hedeflerimiz, iyi bir takımımız ve alınacak kupalarımız var.

Steaua Bükreş maçlarında takım henüz yeniydi. Birbirinize alıştıkça daha iyiye gittiğinizi gözlemliyor musun?
Evet. Kewell, Meira, ben, hepimiz yeniydik. Alışmak zaman alıyor. Dün mesela, takım gibi oynadık. Toplu halde savunmadan hücuma, hücumdan savunmaya geçişlerimiz giderek daha iyi oluyor. Sakat olan Ümit, Shabani ve Linderoth’un dönüşüyle daha da güçlü olacağız. Yoğun maç temposunda 18 iyi oyuncudan oluşan bol alternatifli bir kadroya ihtiyacımız var. Cumartesi – çarşamba maç trafiğini 11 kişiyle kaldıramazsınız.

Forvette dört alternatife sahip olmamız da avantaj o halde...
Tabii ki... Sadece maç temposunda zengin bir kadroya sahip olmanın avantajı değil bu. Aynı zamanda takım içindeki rekabet arttığı için daha çok çalışmanız gerekiyor. Eğer kadrodaki tek forvetseniz, oynayacağınızdan emin olunca belki rahatlarsınız. Ama kadroda dört forvet varsa formayı hak ettiğinizi göstermek zorundasınız. Bu yüzden dört forvete sahip olmamız çok iyi. Yorgunluk, sakatlık gibi durumlarda taze güce ihtiyaç var.

Türkiye Ligi’nde bir sezonda en çok golü atan Hakan Şükür. Geldiğin günden beri edindiğimiz izlenim, bu rekoru kıracağın yönünde. Ne dersin?
Hakan Şükür’le kıyaslanmak istemem çünkü o çok büyük bir oyuncu. Türk futbolunda bir efsane. Ben başka biriyim, Milan Baros’um. İnanılmaz bir rekoru var. Benim hedefim o rekoru kırmak değil. Hedefim takım için iyi oynamak ve Galatasaray’la kupalar kazanmak. Gol atarsam da güzel olur, her forvet gol atmak ister. Kewell, Nonda, Ümit, Lincoln de gol kralı olabilir. Lig sonunda önemli olan bu değil, kupa almak.

Türkiye’de rakip savunmaları nasıl buldun?
Liverpool’dayken Galatasaray’a karşı oynamıştım ama buraya gelmeden önce Türk futbolunu tanımıyordum. Bursaspor, Trabzonspor, hatta Konyaspor gibi iyi takımlar olduğunu gördüm. Sert ve güçlü takımlar. Süper Lig’in kalitesi yüksek. Daha Beşiktaş ve Fenerbahçe ile oynayacağız.

Birçok oyuncumuz darbeye bağlı sakatlık yaşadı. Senin buradaki sertliklerle aran nasıl?
Bu futbol. Futbol da agresif bir spor. Top kapmak için sert müdahaleler normal. Ama sakatlama amaçlı darbeler ‘fair play’ ruhuna aykırı. Bazen oyun içinde rakibe sinirlenebilirsiniz ama yine de futbol ‘fair play’ içinde kalmalı. Sakatlama amacı olmayan sert müdahalelerle sorunum yok.

Euro 2004’te Altın Ayakkabı kazanmak nasıldı?
Güzeldi. Ama şampiyonluk kupasını tercih ederdim! Yarı finalde Yunanistan’a kaybettik. Zaten sonra şampiyon oldular.

Yunanistan’ın o başarısı için “defansif futbolun zaferi” diyebilir miyiz?
İyi oynadılar. İyi savunma yaptılar. Hep tek golle, duran toplarla şampiyon oldular. Buna güzel futbol diyemeyiz. Kaliteli bir takımdılar ama şansları da yanlarındaydı. Mesela yarı finalde birçok fırsat bulduk Yunanistan’a karşı. Direkten dönen toplar oldu. Sonunda golü onlar attı. Futbol bu. Başarılarının tamamı şans değil tabii, iyi savunma yaptılar. Yüzde yüz hak ettiler diyemeyiz. Ama şampiyon oldular ve tarihte yazan da iyi futbol değil şampiyonluk.

Çek Cumhuriyeti her turnuvada favori gösterilir ama bir türlü şampiyon olamaz. Neden sence?
Dünya Kupası’nda Fransa, İngiltere, Almanya gibi geniş bir kadroya sahip değildik. 15-16 kadar iyi oyuncumuz vardı ve biri sakatlansa sorun oluyordu. Euro 2008’de de iyiydik ama Euro 2004’teki kadroyla kıyaslarsak bir Nedved, Poborski yoktu. Rosicky sakattı. Takım değişti yani. Biraz da şanssızdık. Biliyorsun 2-0 öndeyken Türkiye’ye 3-2 yenildik. Şansa da ihtiyaç var. 2010 Dünya Kupası’nda daha iyi olacağımızı düşünüyorum.

Banik Ostrava’dan Liverpool’a transfer olduğunda yüklü bir bonservis bedeli ödendi senin için. Üzerinde baskı yarattı mı bu?
O yaşta Çek Ligi’nden İngiltere’ye gitmek, tüm hayatının değişmesi demek. Sadece yaşam tarzın değil, idmanların bile farklı oluyor. İlk yedi ay çok maçta oynamadım. Sonraki sezonun başlangıcında iyiydim. Küçük bir ligden büyüğe gittiğinde hemen star gibi karşılanmıyorsun. Çok çalışıp kendini göstermen gerekiyor.

Harry Kewell’la aranız nasıl?
Çok iyi ve eğlenceli biri. Burada olmasından dolayı çok mutluyum. Yeni bir yere geldim ve her şeyi ona sorabiliyorum.

Hemen arkanda Kewell – Lincoln ve Arda gibi üst düzey oyuncular görev yapıyor. Hücum gücümüz için neler söylersin?
Sadece ben ve bu üçlü değil, tüm takımın kalitesi gayet iyi. Shabani var, Ümit var... Defansif yönde Servet ve Ayhan var. Şimdi yapmamız gereken, takım ruhunu oluşturmak ve başarıya ulaşmak.

Beşiktaş da Çek oyuncular transfer etti. Onlarla görüşüyor musun?
Evet, milli takımdan da arkadaşlarım. Burada olmaları güzel çünkü aynı dili konuşan birileriyle yemeğe çıkabilirsin.

Fransa Ligi’nde ters giden neydi senin için?
Hiçbir şey ters gitmedi aslında... Lyon tek forvetle oynuyordu ve bu forvet Benzema’ydı. Çok kaliteli bir oyuncu. Aldığı paranın karşılığında oynaması gerekiyordu, o da oynayıp başarılı oluyordu. Takıma girme şansım yoktu. Ben de ayrılmaya karar verdim.

Stephane Mbia’ya yaptığın hareket sonrası ırkçılıkla suçlandın. İşin aslı neydi?
Sert bir mücadele geçti ve anlamsız bir hareket yaptım. Fransa’da her yaptığınız tuhaf karşılanabiliyor. Irkçı dediler ama bu çok saçmaydı. Çünkü birçok siyahi arkadaşım var. Liverpool’da en iyi arkadaşım Emile Heskey’di. Jimmy Traore vardı. Lyon’da Govou ve Caçapa da iyi arkadaşlarımdı. Zaten Mbia bile Fransa Futbol Federasyonu bizi bir araya getirdiğinde, benim hareketimde ırkçı bir tutum hissetmediğini bizzat söyledi. Bu biraz da gazetelerin ‘büyük hikaye’ arayışıydı!

Türkiye’de de basının tehlikeli olduğunu biliyor musun?!
Her yerde böyledir! (Gülüyor) Futbolu ciddiye alıyorlar. Eğer gol atar kazanırsanız hoş şeyler de yazarlar. Kötü oynarsanız kötü şeyler yazarlar. Normal bu. Tecrübeliyseniz bu işlerin nasıl olduğunu bilir, futbola odaklanırsınız. Basını çok ciddiye almamanız gerekir. Ve yazılanlara hazırlıklı olmalısınız. Çünkü onların da işi bu.

Evlilik düşünüyor musunuz?
Tabii. Kız arkadaşımla uzun yıllardır birlikteyiz. Şu anda nişanlıyız. Ama şimdi futbol için Türkiye’deyiz. Evlilik için doğru zamana karar vermemiz gerek. Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

Sözleşmen üç yıllık. Üç yıl boyunca İstanbul’dasın diyebilir miyiz?
Futbolda ne olacağı bilinmez, hep beraber göreceğiz. Ama şu ana kadar çok mutluyum ve mümkün olduğu kadar uzun kalmak istiyorum burada.

Genelde Türkiye’ye yaşı geçen ve çok para kazanmak isteyen yıldızlar geliyor. Sen tam ters bir örneksin! Burayı seçmende neler etkili oldu?
İspanya, Fransa ve İngiltere’den birçok teklif vardı. Menajerlik şirketim Galatasaray’ın da teklifi olduğunu söyledi. Düşündüm, inceledim, zaten çok kaliteli bir takım olduğunu biliyordum. Kupalar kazanabilirdik. Harry Kewell ile görüştüm, burada her şeyin üst düzeyde olduğunu söyledi. Şartlar çok iyi görünüyordu. Sonunda tüm teklifleri kağıda yan yana yazdım ve yeni bir şey denemeye karar verdim. İngiltere’de beş, Fransa’da iki yıl oynamıştım. Yeni bir yer olmasını istedim. Şu ana kadar çok memnunum bu kararımdan ve böyle sürmesini istiyorum.

Gol krallığı önemli değil dedin. Bizce de daha önemli bir şey var: Fenerbahçe derbisinde gol atmak! Örneğin geçen sezon Fenerbahçe’ye şampiyonluk golümüzü atan Nonda, hepimiz için ölümsüzleşti...
Daha önce de Liverpool, Aston Villa ve Lyon ile derbilere çıktım. Herkes için özeldir derbiler. Ve gol atarsan, hele hele kazanırsan daha da güzeldir. Büyük maçları severim.

Milan Baros’un
‘FAVORİ’leri

Televizyon Programı: Çek TV’lerinde o an hoşuna giden her şeyi izliyor.
Aktör / Aktris: Hiç favorim yok.
Yemek: Çek yemekleri. Özellikle ördek ve lahana.
Müzik: Çek müzikleri, ayrıca Depeche Mode.
Kitap: Da Vinci Code / Dan Brown
Otomobil: Ferrari
Parfüm: Versace kullanıyorum ama sık sık değiştiririm.

Saatte 271 KM’yi Gördü!

Bu arada Fransa otoyollarının en hızlı adamısın!
Aa evet! (Gülüyor!) Yeni aldığım arabayı deniyordum. Havaalanına giden çok geniş ve tenha bir otoyolda serbest şerit vardı. Normalde öyle süratli araba kullanmam. Zaten 30-40 saniye kadar o hızda kaldım. Şanssızdım çünkü polis de oradaymış! Yakaladılar.

Harry Kewell, İstanbul trafiğini çılgın buluyor ama aynı zamanda seviyor. Sen ne dersin?
Bazen çıldırtıyor. Mesela idmana giderken bir anda duruveriyor! Alışırsan normal gelebilir belki. Araba kullanmak biraz da adrenalin demek. Sağınızdan solunuzdan her yerden, sinyal bile vermeden geçiyorlar. Bu da biraz adrenalin. Sorun yaşamıyorum.

Milan Baros
Doğum Tarihi: 28 Ekim 1981
Doğum Yeri: Vigantice, Çek Cumhuriyeti
Kariyeri: 1998-2001 Banik Ostrava (76 maç, 23 gol)
2002-2005 Liverpool (68 maç, 19 gol)
2005-2007 Aston Villa (42 maç, 9 gol)
2007 Olympique Lyon (24 maç, 7 gol)
2008 Portsmouth (12 maç)
Çek Milli Takımı (66 maç, 32 gol)
sena05

sena05

15-Milan Baros Empty
MesajKonu: Geri: 15-Milan Baros   15-Milan Baros Icon_minitimeCuma Haz. 12, 2009 1:47 pm

15 MILAN BAROS
Forvet

Doğum Tarihi 1981-10-28
Doğum Yeri Vigantice, Çek Cumhuriyeti
Oynadığı Takımlar 1998-2001 Banik Ostrava, 2002-2005 Liverpool, 2005-2007 Aston Villa, 2007 Olympique Lyonnais, 2008 Portsmouth
Geldiği Takım Olympique Lyonnais
Giriş Yılı 2008
Boyu 184
Kilosu 68
Lakabı Ostrava's Maradona
sena05

sena05

15-Milan Baros Empty
MesajKonu: Geri: 15-Milan Baros   15-Milan Baros Icon_minitimeCuma Haz. 12, 2009 1:48 pm

MİLAN BAROS
Forvet
28 Ekim 1981 Vigantice (Çek Cumhuriyeti) doğumlu forvet oyuncusu Milan Baros, Çek Cumhuriyeti'nin yetiştirdiği önemli golcülerden biri.

Futbola Vigantice takımında başlayan ve daha sonra Banik Ostrava takımına transfer olan Baros, daha sonra sırasıyla Liverpool, Aston Villa, Olympique Lyonnais ve kiralık olarak Portsmouth takımlarında forma giydi.

2002 - 2005 yılları arasında Liverpool forması giyen ve 65 maçta 19 gole imza atan Baros, İstanbul'da oynanan unutulmaz Şampiyonlar Ligi finalinde Milan'a karşı 3-0 geriye düştükten sonra maçı 3-3'e getiren ve penaltılarla kupaya uzanan ekipte de yer aldı.

Liverpool kariyerinde 2003 yılında Lig Kupası, 2005 yılında Şampiyonlar Ligi kupası bulunan Baros 2005 yılında Lig Kupası'nı, 2002 yılında da Charity Shield'ı finalde kaybetti.

Daha sonra Aston Villa ve Olympique Lyonnais’da oynayan Baros, Aston Villa ile çıktığı 42 maçta 9, Fransız şampiyonu ile çıktığı 24 maçta 7 gol kaydetti. Çek yıldız, 2008 yılında Portsmouth'a kiralandı ve 12 resmi maçta oynadı.

Çek yıldız ayrıca Lyon ile 2007 yılında Barış Kupası, Fransa Ligi şampiyonluğu ve Şampiyonlar Kupası'na uzandı.

Baros, ilk olarak 25 Nisan 2001'de Belçika karşısında formasını giydiği ve golle buluştuğu Çek Cumhuriyeti milli formasıyla çıktığı 66 maçta 32 gol attı.

Milan Baros, Çek Cumhuriyeti formasıyla katıldığı Euro 2004'te attığı 5 golle şampiyonanın gol kralı oldu ve Altın Ayakkabı ödülünü aldı.

Milan Baros, Euro 2008'de Milli Takımımız’ın da bulunduğu A Grubu'nda mücadele eden Çek Cumhuriyeti formasını bir kez, Portekiz maçında giyerken Milli Takımımızın 3-2 kazandığı grubun son maçında forma giymedi.
sena05

sena05

15-Milan Baros Empty
MesajKonu: Geri: 15-Milan Baros   15-Milan Baros Icon_minitimeCuma Haz. 12, 2009 5:01 pm

15. Milan Baros

Önceki Takımı: Olimpique Lyon
Forma Numarası: 15
Pozisyon: Forvet
Doğum Tarihi: 28.10.1981
Doğum Yeri: Vigantice (Çek Cumhuriyeti)
Medeni Durumu: Bekar
sena05

sena05

15-Milan Baros Empty
MesajKonu: Geri: 15-Milan Baros   15-Milan Baros Icon_minitimePtsi Haz. 29, 2009 1:40 pm

15-Milan Baros 14bqi61

15-Milan Baros 34ytb7k
hepsi cansumun emeğidir =)
sena05

sena05

15-Milan Baros Empty
MesajKonu: Geri: 15-Milan Baros   15-Milan Baros Icon_minitimePaz Tem. 05, 2009 1:44 pm

Kral Baros konuştu!

05 Temmuz 2009 Pazar * 10:27

Gol Kralı Milan Baros, 4-3-3 sistemiyle mükemmel uyum gösterecek nitelikte bir kadroya sahip olduğumuzu söyledi.

Gol Kralı Milan Baros, Rijkaard'ın yeni sezonda oynatacağını açıkladığı 4-3-3 sistemiyle mükemmel uyum gösterecek nitelikte bir kadroya sahip olduklarını söyledi.

Yanında iki forvet oyuncusu olduğunda kendisini daha iyi hissettiğini kaydeden Çek futbolcu, “Dengeli hücum yapıp, savunmayı önde başlatmak günümüz futbolunun en ideal modeli. Ancak bunun için tempolu, kondisyonu yüksek bir takıma sahip olmanız lazım. Bu nitelikte birçok oyuncuya sahibiz. Rijkaard ne istediğini bilen ve hedeflerini en doğru biçimde aktarabilen bir hoca. Çok kaliteli antrenörlere sahibiz. Bu sezonun çok farklı olacağını şimdiden söyleyebilirim. Coşan ve coşturan bir takım yolda” dedi.
sena05

sena05

15-Milan Baros Empty
MesajKonu: Geri: 15-Milan Baros   15-Milan Baros Icon_minitimePaz Tem. 05, 2009 11:01 pm

GEÇEN YILIN GOL KRALI MILAN BAROS, AVEA KAMP GÜNLÜĞÜ PROGRAMI’NDA GALATASARAY TELEVİZYONU’NA ÖZEL AÇIKLAMALAR YAPTI.

- Geçen yılın gol kralı olarak yanımızda Milan Baros var. Kampla ilgili düşünceleri neler?

Sezonu iyi geçirmemiz için çok önemli bir zamandayız. Bu zamanı iyi geçirmemiz gerekir. Yaklaşık 8 gündür takımla beraberim. Tabi ki çok çalışıyoruz. Bundan sonraki hafta da çok çalışıp, sezona iyi başlamak istiyoruz.

- Hollanda’nın saha ve hava koşulları nasıl?

Umarım hava haftaya daha güzel olur. Çünkü geçtiğimiz hafta çok sıcak günler geçirdik. İstanbul’daki havadan pek bir farkı yoktu ama sonuçta çalışmamız gereken bir dönemdeyiz. Bahaneler bulmamamız gerekir. Umarım gelecek hafta daha güzel bir havada çalışma yaparız.

- Milan Baros’un tatili nasıl geçti?

Hem ailemi görmek hem de kızkardeşim evleneceği için öncelikle Çek Cumhuriyeti’ne gittim. Ondan sonra tatilime Yunanistan’da devam ettim.

- Geçen yıl takım olarak başarıyı yakalayamamayı Milan Baros neye bağlıyor?

Geçen yıl bizden beklentiler çok yüksekti fakat geçen yıl en büyük problem sürekliliği yakalayamayışımızdı. Son 7-8 haftada da hala şampiyon olabilirdik ama berabere kaldığımız Ankaraspor maçı bizi yarıştan kopartan maçtı. Buradan taraftara söz veriyorum, seneye çok daha iyi işler yapacağız.

- Geçen yılki mağlubiyetlerde takımda motivasyon sorunları mı yaşandı yoksa sakatlıklar mı başrol oynadı?

Tabi ki sakatlıklar takım içinde büyük sıkıntılar yaratabiliyor. Çünkü önemli futbolcularınız sakatlanabiliyor. Ama bunun tek sebep olarak gösterilmemesi gerekiyor. Büyük takım olmanın en önemli unsuru sakatlıklarla başa çıkabilmektir. Şimdi daha geniş bir kadromuz var. Bu sezon bu tip sorunlar yaşamayacağımızı düşünüyorum.

- Milan Baros, Kader Keita transferi için ne düşünüyor?

Kendisiyle beraber Olimpic Lyon’da 1 sezon oynadık. Gerçekten çok süratli bir oyuncu. Bu süratinin yanında teknik kapasitesi de gerçekten çok yüksek. Şu anda oynadığımız sistemde bence kilit bir isim olabilir. Çünkü kendisi hem sağ kanatta hem de forvette oynama özelliğine sahip. O yüzden bizim için çok önemli bir oyuncu olacağına inanıyorum.

- Takımda Arda Turan, Milan Baros, Shabani Nonda, Harry Kewell gibi hücum oyununu seven futbolcular var. Frank Rijkaard da 4-3-3 sistemi le hücum futbolu oynatacağının sinyallerini veriyor. Bu konuda Milan Baros neler söyleyecek?

Lig uzun bir maraton. Onun için kaliteli oyuncuların bizimle beraber olması hem takım için hem de hocamızın kafasındaki sistem için iyi. Takımda çok fazla atak oynayan oyuncular var. O yüzden çok başarılı bir sezon geçireceğimizi düşünüyorum.

- Milan Baros geçen yıl attığı gollerle takımına birçok maç kazandırdı ve attığı goller sonucunda gol kralı oldu. Gelecek sene gol krallığında iddialı mı?

Geçtiğimiz sene dediğiniz gibi gol kralı oldum. Fakat bu sadece benim başarım değil takım arkadaşlarımın da başarısı. Birçok gol onların sayesinde oldu ama benim tercihim her zaman şu yöndedir; takım şampiyon olsun veya takım şampiyonlar ligine gitsin. Benim veya başkasının gol kralı olduğu çok da önemli değil. O yüzden önemli olan takımın başarısıdır.

- Frank Rijkaard’ın 4-3-3 sistemiyle kendisinin daha fazla gol atacağını düşünüyor mu?

Önemli olan tabi ki takımın kalitesi. Mutlaka sistem de önemli ama takımımız kaliteli olduğu sürece sistem belki ikinci planda kalabilir. Çünkü geçen seneye baktığımızda yine ben tek forvet gibi oynadım. Bu sene yeni bir sistem, yeni bir manatalite ve bazı farklılıklar var. Kaliteli futbolcularla bu sene umarım daha fazla gol atacağız.

- Tek forvet değil de yanındaki eleman sayısı iki olursa şu anki mevcut kadroda kiminle oynamayı tercih eder?

Tabi bu sorunun muhattabı biraz da hocamız. Çünkü şu an hazırlık kampındayız ve herkes forma giymek için çok iyi mücadele ediyor. Şu anda ilk on bire girip girmeyeceğimi ben de bilmiyorum. O yüzden bu sorunun bire bir muhattabı hocamızdır.

- Milan Baros geçen yıl Türkiye Ligi’nde onun da alışma süreciydi. İlk senesinde rakipleri ve ligi tanıdı. Oynanan futbol onun tamamen alıştığı ve bundan sonra daha fazlasıyla verim göstereceği bir futbol olacak. Galatasaray’daki ikinci yılı tecrübesi açısından kendisine neler katacak?

İki sezonu kıyasladığımızda mutlaka önümüzdeki sezon benim için biraz daha kolay olacaktır. Çünkü yeni bir transfer için özellikle yabancı bir futbolcu için ilk sene kolay geçmiyor. Takım hakkında fazla bilginiz olmuyor ve rakipleri tanımıyorsunuz. Gideceğiniz, oynayacağınız stadları tanımıyorsunuz. Şu anda ben o bilgiye sahibim. Oynayacağım stadı, rakip taraftarları, rakip defansı, rakip futbolcuları çok iyi tanıyorum. O yüzden mutlaka bu durum bana bir avantaj getirecektir.

- Birkaç program önce Gökhan Zan konuğumuz olmuştu ve kendisine en çekindiği forvetleri sorduğumda Milan Baros’un ismini ilk sırada vermişti. “En azından Milan Baros ile karşılıklı oynamaktan kurtuldum” demişti. Bu konuda kendisi neler söyleyecek?

Bu sorunuza biraz Gökhan Zan’ın transferiyle ilgili duygularımı söyleyerek başlamak istiyorum. Gerçekten çok kaliteli bir futbolcu. Geçen sene şampiyon olmuş takımdan geldi. Sonuçta belli bir kaliteye sahip, yurtdışı tecrübesi ve milli takım tecrübesi olan bir oyuncu. O yüzden bize çok büyük artıları olacaktır. Bu tip transferleri yaptığımızda daha iyi yerlere geleceğimizi düşünüyorum.

- Peki onu zorlayan, bire bir boğuşmaktan çok hoşlanmadığı oyuncular var mı ligimizde?

Bence futbolda hiçbir defanstan, hiçbir takımdan çekinmemek gerekiyor. Geçtiğimiz sezona baktığımızda ben birçok maçta iki stoperle tek başıma boğuştum. Maç başlamadan bu tip düşüncelerle çıkarsanız zaten başarılı olma şansınız hiç yok. O yüzden hiç bunları düşünmeden kendi performansınıza odaklanmanız gerekir.

- Liverpool’daki parlak dönemi dışında geçen sene Galatasaray performansıyla her ne kadar takım çok başarılı olmasa da kendi kariyeri açısından çok güzel bir yıldı. Bu düşünceye inanıyor mu?

Liverpool’da çok iyi zaman geçirdim. Ondan sonra oradan ayrılmak tabiki beni üzdü ama sonuçta bu durum futbolun içinde olan şeyler. Olympic Lyon’a gittiğimde tek forvet oynuyorduk. Benzema’nın da olması tabiki beni biraz zorladı. Onun haricinde benim herzaman bir düşüncem vardı. Mutlaka bir kulübe gidip, tekrar Liverpool’da yaptığım çıkışı yapacağıma inanıyordum. Bu takım da Galatasaray oldu. Galatasaray’a geldiğim için çok mutluyum ve bu patlamayı yaptığımı düşünüyorum.

- Milan Baros için geçen sene en çok eleştiri oklarına hedef olan konu çok sarı kart görmesiydi. Yanılmıyorsam 9 sarı kart gördü. Çünkü iki defa cezalı konuma düşmüştü. Bu rakam ona göre fazla mı?

Önümüzdeki sezon kendimi biraz daha kontrol etmeye çalışacağım. Sizin de dediğiniz gibi bir forvet oyuncusu için 9 tane sarı kart görmek pek de normal değil. Ama artık hakemleri de, rakipleri de çok daha iyi tanıyorum. O yüzden bu sezon kendimi kontrol edeceğim.

- Biraz hakemlerle diyaloga girmekten mi kaynaklandı?

Evet ama bir problem var. Hakemlere hiçbirşey söyleyemiyorsunuz. Bunlar kötü kelimeler veya ona benzer şeyler değil. Bazen bir pozisyona yakınıyorsunuz ve nedensiz yere sarı kart görüyorsunuz. Mazeret göstermek istemiyorum. Biliyorum çok fazla sarı kart vardı ve bu konuda kendimi geliştirmeye çalışacağım.

- Milan Baros, UEFA Avrupa Ligi’ndeki ilk maçımız olan Tobol karşısında nasıl bir oyun bekliyor?

Mutlaka çok zor bir oyun olacaktır. Hem fiziksel hem de mantalite olarak o maça hazır çıkmamız lazım. Onlar da bizimle oynadıkları için kendilerini göstermek isteyeceklerdir. Bizi zor bir maç bekliyor.

- Milan Baros’un geçen yılki tecrübesine dayanarak gelecek yıl nasıl bir lig bekliyor?

Öncelikle biz Galatasaray olarak rakiplerimize bakmamamız lazım. Onun dışında tabi ki seneye bizi çok heyecanlı, çok zor bir lig bekliyor. Sadece İstanbul takımları değil, Trabzonspor ve Sivasspor da var. Bizim Galatasaray olarak tek hedefimiz şampiyonluktur ve bunu da başaracağımızdan eminim.

- Galatasaray taraftarına mesajları neler?

Taraftarımız mutlaka maçlarımıza gelsinler ve bizi desteklesinler. Bu sene çok daha iyi şeyler yapacağız.
sena05

sena05

15-Milan Baros Empty
MesajKonu: Geri: 15-Milan Baros   15-Milan Baros Icon_minitimeC.tesi Ağus. 08, 2009 9:19 pm

Mutluluklar Baros

01 Ağustos 2009 Cumartesi * 13:34

Galatasaray'ın Çek yıldızı Milan Baros, sevgilisi Tereza Frankova ile İstanbul'da evlendi.

Galatasaray'ın Çek yıldızı Milan Baros, sevgilisi Tereza Frankova ile İstanbul'da evlendi.

Sarı kırmızılıların golcü yıldızı, cuma günü gizlice İstanbul'daki Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu'nda model sevgilisi Tereza Frankova ile nikah masasına oturdu. Sadece çok özel davetlilerin katıldığı mini tören sonrasında yeni evli çift, Baros'un yoğun antrenman programı yüzünden evlerine gitti. Galatasaraylı yöneticilerin bile haberinin olmadığı bu evlilik sonrasında, Baros çiftinin 1.5 ay sonra da bir kız çocuğunun dünyaya geleceği öğrenildi.

beni bırakıp evlendii görüyomusunuz yaaa
sena05

sena05

15-Milan Baros Empty
MesajKonu: Geri: 15-Milan Baros   15-Milan Baros Icon_minitimeC.tesi Ağus. 08, 2009 9:20 pm

Ülkesinde üçüncü oldu

31 Temmuz 2009 Cuma * 08:39

Çek Cumhuriyeti'nde 2008-2009 sezonunun en iyi futbolcusu, futbolu bıraktığını açıklayan Pavel Nedved seçilerek "Altın Ayakkabı"'ya layık görülürken G.Saray'ın gol kralı santrforu Milan Baros 3. sırada yer aldı.

Çek Cumhuriyeti'nde 2008-2009 sezonunun en iyi futbolcusu, futbolu bıraktığını açıklayan Pavel Nedved seçilerek "Altın Ayakkabı"'ya layık görülürken G.Saray'ın gol kralı santrforu Milan Baros 3. sırada yer aldı.

Çek gazeteciler, Nedved'i bu ödüle 6. kez layık görürken, tecrübeli futbolcuyu İngiliz Chelsea takımının kalecisi Petr Cech takip etti. Milan Baros 3. olurken, antrenörler arasında ise Slavia Prag'ın teknik direktörü Karel Jarolim ilk sırada yer aldı.

15-Milan Baros
1 sayfadaki 1 sayfası