Harry Kewell-GS Fan Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Harry Kewell ve GS Hakkında Herşey...

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

21-Emre Aşık

3 posters
YazarMesaj
!rem-kewell
Admin
!rem-kewell

21-Emre Aşık Empty
MesajKonu: 21-Emre Aşık   21-Emre Aşık Icon_minitimePerş. Haz. 11, 2009 2:33 pm

Emre Aşık ile ilgili bilgiler burada paylaşalım
http://harrykewellgs.yetkinforum.com
sena05

sena05

21-Emre Aşık Empty
MesajKonu: Geri: 21-Emre Aşık   21-Emre Aşık Icon_minitimeCuma Haz. 12, 2009 2:23 pm

21 EMRE AŞIK
Defans

Doğum Tarihi 1973-12-13
Doğum Yeri Bursa
Oynadığı Takımlar Balıkesirspor (1991-1993), Fenerbahçe (1993-1996), İstanbulspor (1996-2000), Galatasaray (2000-2003), Beşiktaş (2003-2006), Galatasaray (2006), Ankaraspor (2006-2008 Kiralık)
Geldiği Takım Ankaraspor
Giriş Yılı 2008
Boyu 183
Kilosu 70
Hazal

Hazal

21-Emre Aşık Empty
MesajKonu: Geri: 21-Emre Aşık   21-Emre Aşık Icon_minitimeSalı Tem. 07, 2009 5:42 pm

Avea Kamp Günlüğü: Emre Aşık

Galatasaray Televizyonu'nda yayınlanan ve büyük ilgi gören "Avea Kamp Günlüğü"ne Emre Aşık konuk oldu. Aşık, genç futbolculara örnek olacak futbol kariyeri hakkında açıklamalarda bulundu.

- Kampın ilk günlerini değerlendirir misin?

Kampın ilk günleri benim için rahatsız başladı. Bildiğiniz gibi hastalandım. Boğazımda iltihaplanma oluştu. Ateşim falan çıktı. Benim için kampın ilk iki günü kabus gibi geçti. Çünkü hayatımda böyle kötü bir şey yaşamamıştım. Bu kadar ağır bir hastalık geçireceğimi tahmin etmiyordum. Kampın üçüncü gününden sonra kendimi toparlamaya başladım ve takımla birlikte çalışmalara başladım.

- Biraz hava değişiminden dolayı mı bu hastalık oldu?

Hava değişiminden dolayı değil de klimadan dolayı bu hastalığım oldu. Klima açık bir şekilde 1-2 gece uyudum. Demek ki böyle tehlikeli şeyler olabiliyormuş.

- Frank Rijkaard için gözlemlerin neler?

Kendine olan çok güzel bir güveni var. Bunu takıma da yansıtıyor. En önemli özelliği de bu bence. Herkese eşit seviyede davranıyor. İdmanlarımız da çok güzel geçiyor.

- Geçtiğimiz yıllara oranla antrenman dozajının arttığını gözlemliyoruz. Siz de bu dozajın arttığını hissediyor musunuz?

Ben ve takım arkadaşlarım gerçekten antrenman seviyelerinin arttığını hissediyoruz.

- Sevgili Emre tekrar sana dönecek olursak, bildiğin gibi tüm kamuoyu senin için sahada olmayacağını, yedek kulübesinde duracağını konuşuyordu. Fakat sen sahaya çıkıp çok da iyi maçlar çıkartıyorsun. Bu formunu neye borçlusun? Hedeflerin neler olacak?

Bir futbolcu için hedefler bitmez. Eğer bir futbolcunun hedefleri biterse o zaman futbolu bırakması gerekir. Benim de hedeflerim var. Yine bu sezon da oynayabileceğim kadar maç oynamak istiyorum. Mümkünse tüm maçlarda oynamak istiyorum ama tabii ki her futbolcu oynamak ister. Bunun dışında ekstra idmanlar yapıyorum, uykuma ve yemeğime dikkat ediyorum. Fiziğime iyi bakıyorum. Her zaman hazır durumda olmak istiyorum. Genç arkadaşlarımı da futbola küsmemeleri konusunda uyarıyorum. Çünkü oynayamadıkları zaman futbola küsüyorlar. Bütün bunları gençliğimde ben de yaşadım. Küsmeyip çalıştığın zaman bir süre sonra karşılığını alıyorsun. Her zaman hazır olmak zorundasın.

- Sizin işiniz de çok zor. Bir maçta oynadığınız iyi oyun, ertesi maçta hemen unutuluyor.

Evet kesinlikle öyle. Ben futbolcuları eleştirenleri anlamakta güçlük çekiyorum. Her maç aynı oyunu sergilemeniz mümkün değil. Bir futbolcu her zaman iyi olamaz. Eğer hala ‘Hakan Şükür de futbolcu mu? Emre Aşık da futbolcu mu?’ denilebiliyorsa helal olsun. Başka söyleyecek bir şey bulamıyorum.

- Galatasaray’ın defans mevkisinde oynayanların hepsi milli formayı giymiş kişiler. Mutlaka sizlerden birkaçınız yedekte olacaksınız. Bu durum moral bozukluğu yaratır mı? Bazı maçlarda rotasyon bekliyor musun?

Az önce de dediğim gibi herkes hazır olmak zorunda. Sonuçta bu sene üç kulvarda mücadele edeceğiz. Herkesin forma şansı bulacağını düşünüyorum.

- Gökhaz Zan’ın transferini nasıl yorumluyorsun?

Kendisi bence iyi bir oyuncu. Zaten iyi olmasa Milli Takım’a alınmaz. İyi olmasa Galatasaray’a gelemez, Beşiktaş’ta oynayamaz. O yüzden bu konuda fazla söylenecek bir şey yok. Bu sene stoper mevkiinde rekabetin olacağını düşünüyorum. Bu da takıma olumlu bir şekilde yansıyacaktır. Rekabetin olduğu yerde de başarı oluyor zaten.

- Geçen seneki başarsızlığın sebebi sence neydi?

Bence hayatın bir ritmi var. Biz geçen sene o ritmi tutturamaık. Sakatlıklar yaşadık, kırılma maçlarını kaybettik, eksik kaldık. Devamlı üst üste bir şeyler yaşadık. Tam kafanı kaldırmaya çalışıyorsun tekrar üstüne bir şey geliyor ve çok demoralize oluyorsunuz. Çünkü takımda genç olanlar da vardı, tecrübeli olanlar da vardı. O yüzden bu sene o hataya düşmeyeceğmize inanıyorum. Çünkü geçen sene böyle bir hata vardı. En kolay şampiyon olabileceğimiz seneydi. Onlar geçmişte kaldı, biz dersimizi çıkardık. Artık bu sene var bizim için. Bu sene şampiyon olacağız.

- UEFA’da statü değişti ve Galatasaray üç ön eleme turu oynayacak. Galatasaray’ın dışındaki Türk takımları da güçlendi. Bu zorlu maratonda Galatasaray hangi noktaya ulaşır?

Şu anda önemli olan üç ön eleme turu oynayacağız. Kesinlikle bu maçları hafife almadan, tamamen konsantre olarak oynamamız lazım. Çünkü en ufak bir hataya ya da başarısızlığa tahammülümüz yok artık. Ondan sonra Turkcell Süper Lig çok zor olacak bu sene. Dediğiniz gibi herkes güçlendirdi kadrolarını. Bu sene biraz daha zor olacak ama şu an dışardan baktığınızda en güçlü kadro yine bizde. Ama geçen sene bazı şeyler oturmadığı için başar gelmedi. Bu sene onları çalışacağız.

- Kalecilerin maç içinde konuşması ile ilgili görüşlerin neler?

Bütün çalıştığımız teknik adamlar ‘Kalecinin sesi ne kadar geriden çok çıkarsa takım o kadar dikkatli olur’ derler. Mesela kaleci beni uyarır pozisyonlarda. Ben hep diken üstünde olurum her zaman konsantre olmam lazım. Her oyuncunun konuşması lazım aslında. Ama kalecinin özellikle daha fazla konuşması lazım. İnsanların biraz da böyle bakmaları lazım.

- Geçtiğimiz günlerde bir saç kesme operasyonu oldu takımda. Genç oyuncular her kampın geleneksel hareketlerinden saçları sıfıra indirgendi. Senin onlarla alakan yok değil mi?

Güzel oluyor kamptasın, hava sıcak. Bizim her sene vardır böyle. Hatta kendi aramızda konuştuğumuzda şampiyonluklardan bir tanesinin bundan geçtiğine inanırız. Bu sene şampiyon olacağız diyoruz. Herkesin kafasını bir güzel kestirelim.

- Genç oyuncuların tepkileri nasıl peki?

Hepsi geldiler traş oldula. Biz kesiyoruz sonuçta.

- Sözleşmen sona erdiğinde ‘Önüme sözleşmeyi getirsinler ben Galatasaraylı’lığımı ispatladım. İmzalarım, devam ederim’ dedin. Bu anlamda mükemmel bir profesyonellik örneği gösterdin. Ne kadar devam etmek istiyorsun? Bundan sonraki projelerin neler?

Öncelikle bu seneyi bitirmek istiyorm.Ondan sonra karar vereceğim.

- Uzun vadeli düşünmüyorsun heralde.

Öncelikli bu seneyi şampiyon olarak bitirmek istiyorum. Bu sene var aklımda.

- Bu sene tabii Ali Sami Yen’de bir veda sezonuna çıkıyorsunuz. O da önemli bir olay. Çünkü Galatasaray seyircisi işler kötü gitse bile sizi yalnız bırakmıyor. Onların önüne çıkmayı özlüyorsunuz ama bu sene ayrı bir heyecan, ayrı bir coşku olacak. Buradan bizi izleyen seyircilerimize mesajlarınız neler?

Dediğiniz gibi bizleri için Ali Sami Yen bambaşka. Nasıl diğer takımların kendine ait bir mabedi varsa Ali Sami Yen de bizim için bir mabet. Hakikaten her şey unutuluyor ve tamamen o maça hazırlanıyorsun, o maça konsantre oluyorsun. Orada olan maçlar çok daha rahat kazanılıyor bence, zaman zaman tatsızlıklar da olsa. Tabii ki özleyeceğiz. Ali Sami Yen’deki son sezonumuzda güzel veda etmek istiyoruz. Şampiyon olarak veda etmek istiyoruz ve seyircimizin kaldıkları yerden devam etmelerini istiyoruz. Hiçbir zaman bizi yalnız bırakmasınlar.

- Buradaki ilgiden biraz bahseder misin? Buradaki ilgi çok güzel ama konsantrasyon konusunda bir sorun çıkartıyorlar mı size?

Hayır. Gelip giderken fotoğraf çektiriyoruz, imza dağıtıyoruz.

- Maçlarda daha büyükleri olacak kuşkusuz.

Olacak tabii ki. Alıştık biz de. Çünkü onlar burada yaşıyorlar, özlem çekiyorlar hakikaten Tükiye’de ve İstanbul’da yaşayan taraftar gibi olmuyor. Biz de anlayışla karşılıyoruz.

21-Emre Aşık
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» 2-Emre Güngör