Harry Kewell-GS Fan Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Harry Kewell ve GS Hakkında Herşey...

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

22-Hakan Balta

3 posters
YazarMesaj
!rem-kewell
Admin
!rem-kewell

22-Hakan Balta Empty
MesajKonu: 22-Hakan Balta   22-Hakan Balta Icon_minitimePerş. Haz. 11, 2009 2:34 pm

Hakan Balta ile ilgili bilgiler burada paylaşalım
http://harrykewellgs.yetkinforum.com
sena05

sena05

22-Hakan Balta Empty
MesajKonu: Geri: 22-Hakan Balta   22-Hakan Balta Icon_minitimeCuma Haz. 12, 2009 2:23 pm

22 HAKAN BALTA
Defans

Doğum Tarihi 1983-03-23
Doğum Yeri Berlin (Almanya)
Oynadığı Takımlar Hertha Berlin, Vestel Manisaspor
Geldiği Takım Vestel Manisaspor
Giriş Yılı 2007
Boyu 184
Kilosu 80

HAKAN KADİR BALTA
DEFANS
Almanya doğumlu bir diğer futbolcumuz olan Hakan Balta, doğup büyüdüğü kentin takımı Hertha Berlin’de yetişti.

20 yaşındayken radikal bir karar verdi ve kendisine gelen teklifi değerlendirip anavatanına döndü. Vestel Manisaspor’un Süper Lig için kurduğu iddialı kadroda vazgeçilmez isimlerden biri oldu. Dört sezonda 128 maça çıktı, 22 gol attı.
A Milli Takım’a da yükselme başarısı gösteren Hakan Balta, 2007-2008 sezonunda, transferin son gününde Galatasaray ile anlaştı. Defansın ve orta sahanın solunda oynayabilen Hakan, sarı kırmızı formayla ilk golünü Beşiktaş derbisinde attı.
Hazal

Hazal

22-Hakan Balta Empty
MesajKonu: Geri: 22-Hakan Balta   22-Hakan Balta Icon_minitimeSalı Tem. 07, 2009 5:41 pm

Avea Kamp Günlüğü: Hakan Balta

"Avea Kamp Günlüğü" programına konuk olan milli oyuncumuz Hakan Balta, yeni sezon çalışmaları ile açıklamalarda bulunurken gurbetçi oyunculara da mesajlar verdi.

- Kampın ilk günleri senin için nasıl geçti?

Benim için kamp dönemi çok iyi başladı ama Milli Takım’a katıldığımız ve antrenmanlara geç başladığımız için hocamız bizi takımla ayrı çalıştırıyor. Carlos Cuadrat hocamız da sağolsun bizi çok iyi yoruyor. Gerçekten kendisi bizi çok iyi çalıştırıyor.

- Seviye olarak artık takımla aynı seviyeye geldiniz mi?

Artık geldiğimizi düşünüyorum. Biz de takımla birlikte çalışacağımız günleri ve maçlarda oynamayı bekliyoruz.

- Son antrenmandaki çalışmalarınızı takımla birlikte yaptınız değil mi?

Hayır. Yine ayrı olarak çalıştık biz ama artık aynı seviyeye geldiğimizi düşünüyorum. Umarım bundan sonra takımla beraber antrenmanlarımızı yaparız.

- Peki, iyi bir tatil geçirdiniz mi?

Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da pek fazla tatil yapamadık. Bu sene 2 hafta gibi bir tatil yapma fırsatı bulduk. Tatilimizi iyi değerlendirdik ve çok iyi dinlendik. En önemlisi de bu. Şimdi de iyi bir sezona başlamak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.
Geçtiğimiz yıllara oranla antrenman dozajının arttığını gözlemliyoruz. Siz de bu dozajın arttığını hissediyor musunuz?
İdmanlar ağır oluyor ama bence nasıl olması gerekiyorsa o şekilde idmanlar yapılıyor. Bizim açımızdan bir problem yok. Sene sonunda daha rahat edeceğimize inanıyorum

- Frank Rijkaard’ın Galatasaray’a imza attığı gün neler hissettin? Böyle bir hocayla çalışacağın için heyecanlandın mı?

Tabii ki heyecanlandım. Sonuçta kendisi çok büyük kulüplerde oynamış ve dünyanın en büyük takımlarından biri olan Barcelona’yı çalıştırmış biri. Böyle büyük bir hocayla çalışacağım için sevindim. Galatasaray takımına yakışacak bir kişi. İnşallah onunla birlikte başarılı oluruz.

- Senin Avrupa’da oynama gibi bir hedefin var mı yoksa futbolu Galatasaray’da mı tamamlamak istiyorsun?

Bence Türkiye’de oynayan her futbolcunun hedefi Avrupa’da oynamak olmalıdır. Sonuçta ülkenizi orada temsil ediyorsunuz. Örneğin Tugay ağabeyin İngiltere’de ne kadar çok seveni olduğunu herkes biliyor. Çok önemli şeyler bence bunlar. Şu anda Galatasaray’ın oyuncusuyum ve Galatasaray’ın başarısını düşünüyorum ama ben de ileride Avrupa’da oynamak istiyorum.

- Senin görüşlerin nasıl geçen seneki başarısızlık ile ilgili? Fikstür avantajı Galatasaray’daydı. Onun öncesinde yaşanan şanssızlıklar. Kısa bir geçen sene özeti alayım senden, bir de bu seneye bakış açınız.

Ben en büyük nedenin sakatlıklar olduğunu düşünüyorum. Sezona başından itibaren sakatlıklar ile uğraştık. 20'ye yakın oyuncu sakatlık geçirmiş geçen sene. Ama dediğiniz gibi sezon sonuna kadar yarışın içinde vardık. Ankaraspor’dan son dakika yediğimiz gol, o maçta bizi yarıştan biraz çıkarttı. Ondan sonra Hacettepe’ye yenildik. O maçları alsak belki de Beşiktaş ile final maçına çıkacaktık. Ama dediğim gibi en büyük sebep sakatlıklar çünkü sezon başından beri olduğu için. Ve ben yani hemen hemen bütün maçları oynayarak 50’ye yakın maç oynamışım. Rotasyon yapamıyorsunuz hoca açısından da zor. Çünkü yorgun oyuncuları oynatıyorsunuz.

- Avrupa’daki oyuncular, özellikle büyük takımlardaki oyuncular, yılda elliye yakın hata belki biraz daha fazla maç oynayabiliyorlar. Artık Türk futbolcularının da haftada iki maç oynama adaptasyonlarını düşüncelerine yerleştirmeleri mi gerekiyor?

Maç sayısı problem değil. Çok maç oynadık ama dayandık. O açıdan problem yok ama diğer takımlara bakarsanız rotasyon yapılıyor. İşte bunu biz geçen sene yapamadık sakatlıklardan dolayı. En büyük sorunumuz da buydu.

- Kleve maçını tribünden seyrettiniz. Yirmi bir kişi forma giydi ama sanırım bundan sonraki maçlarda sizler de forma giyeceksiniz. Giderek maç temposu sertleşecek. Mısır şampiyonu takım, Fas’ın en iyi takımı, Bayern Leverkusen. Giderek hazırlık maçları sertleşecek, tempo artacak. Kleve maçında nasıl buldun forma giyen arkadaşlarını? Sezon içinde sence onların da forma giyme şansı olacak mı?

Sonuçta hepsi genç çocuklar. PAF takımdan gelen oyuncular. Sezon içinde olur mu olmaz mı o tabii hocanın kararı ama ileride çalışmaya devam ederlerse inşallah görürüz Galatasaray’da. Çünkü çok yetenekli çocuklar.

- Bir maç iki maç değerlendirmek için erken tabii değil mi?

Antrenmanlarda da görüyoruz, PAF maçlarını da izliyorduk geçen sene. Yetenekli oyunclar var. Gelecek için iyi bir yatırım bizim için.

- Sen burada yetiştiğin için buranın havasını daha iyi biliyorsun. Çok sayıda senin gibi genç bu formayı giymek için çok çaba sarfediyorlar. Bu anlamda seni örnek alan gençlere neler söylemek istersin?

Ben aslında Hertha Berlin’den geldim Manisaspor’a. Yani buraya gelmek için bir adım geri attım. Ama sonuçta çalışırsan, maçlarını iyi oynarsan başarırsın. En önemli faktör çalışmaktır. Onun dışında da zaten yurt dışında olan Türkler’e söylüyorum. Başka yollara sapmamak çok önemli. Çalışsınlar, futbola konsantre olsunlar başarılı olurlar.

- Geçen sene yeni çocuk sahibi oldun. Şimdi eşin ve çocuğun İstanbul’da. Eşini ve çocuğunu özlüyorsun kuşkusuz.

Tabii ki özlüyorum.

- Evliler için mi daha zor kamp hayatı yoksa bekarlar için mi?

Evliler için daha zor. Çünkü bekar olarak sevdiğin insanlar, özlediğin insanlar vardır. Ama eş, çocuk farklıdır yani.

- Senin de buradan seyirciye bir mesajını alalım.

Taraftarlarımız bizi desteklemeye devam etsinler. İnşallah biz de onları sezon sonunda mutlu ederiz. İnşallah geçen sene yapamadıklarımızı bu sene yaparız. Yeter ki bizi desteklemeye devam etsinler.

22-Hakan Balta
1 sayfadaki 1 sayfası